تعارض رضا کیانیان اینستاگرام شهرزاد 2 مشاهده

تعارض: رضا کیانیان اینستاگرام شهرزاد 2 مشاهده دوشنبه سریال دوشنبه اخبار سینما

گت بلاگز اخبار بین الملل شورش ملانیا علیه ترامپ

همزمان نیز ملانی ترامپ از اوضاع به‌وجود آمده اظهار نگرانی می‌کند هرچند که از موضع شوهرش در قبال طرح مهاجرتی تازه جمهوری‌خواهان هم‌نظر بوده، ولی وی به‌شدت به شیو

شورش ملانیا علیه ترامپ

شورش ملانیا علیه ترامپ

عبارات مهم : سیاست

همزمان نیز ملانی ترامپ از اوضاع به وجود آمده اظهار نگرانی می کند هرچند که از موضع شوهرش در قبال طرح مهاجرتی تازه جمهوری خواهان هم نظر بوده، ولی وی به شدت به شیوه موجود منتقد هست.

به گزارش دنیای اقتصاد؛ تصویری در مقیاس وسیع در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … پخش شد که در آن کودکی خردسال به علت اینکه پدرش به وسیله نیرو های مرزبانی آمریکا دستگیر شده است بود، گریه می کرد. این تصویر بازخورد های زیادی در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … آمریکا داشت و باعث شد تا بسیاری از فعالان و سیاستمداران آمریکا به این قانون تازه دونالد ترامپ انتقاد داشته باشند؛ قانونی که به موجب آن فردی که مهاجر غیرقانونی به حساب می آید تا روز برگزاری دادگاهش در زندان باید بماند.

درحالی که دایره انتقاد ها عمدتا مربوط به مخالفان این طرح می شود، این نقد ها به داخل کاخ سفید هم کشیده شده است هست؛ جایی که بانوی اول آمریکا نیز به طور آشکار از این قانون انتقاد کرده هست. به نوشته روزنامه ایندیپندنت، ملانیا ترامپ گفته است از اینکه خانواده ها را از هم جدا ببیند، متنفر هست. در این راستا بانوی اول آمریکا در یک موضع گیری علنی کم سابقه خواهان آخر یافتن سیاست جداکردن مهاجران غیرمجاز از فرزندان آن ها شد. بنابر سیاست تازه دولت دونالد ترامپ، اشخاصی که به طور غیرقانونی از مرز مکزیک وارد خاک آمریکا شوند، دستگیر و تحت پیگرد قضایی و کیفری قرار می گیرند و فرزندان آن ها به مراکز اسکان موقت فرستاده می شوند.

شورش ملانیا علیه ترامپ

سخنگوی ملانیا ترامپ منشتر شدن یک بیانیه رسمی اعلام کرد که بانوی اول آمریکا اعتقاد است: ما کشوری می‎خواهیم که همه از قوانین تبعیت می کنند، ولی با مروت هم اداره می شود. در این بیانیه آمده است: ملانیا ترامپ از اینکه ببیند کودکان از خانواده های خود جدا می شوند، بیزار و امیدوار است که دو طرف دموکرات ها و جمهوری خواهان آخر بتوانند جهت اصلاح قانون مهاجرت همکاری کنند.

دونالد ترامپ در شبکه توییتر دموکرات ها را مقصر اجرای سیاست سختگیرانه خود دانسته هست. این درحالی است که مقامات ارشد دولت ترامپ پیش تر اعلام کرده بودند که جدایی فرزندان از والدین آن ها به عنوان یک نیروی بازدارنده در برابر ورود مهاجران غیرقانونی عمل خواهد کرد. بنابر آمار رسمی دولت آمریکا، تا به حال حداقل ۲ هزار کودک که به همراه والدینشان به طور غیرمجاز وارد خاک آمریکا شده است بودند، جدا و در مراکز موقت اسکان یافته اند. این در شرایطی است که نانسی پلوسی، رهبر دموکرات ها در مجلس نمایندگان آمریکا اخیرا به شدت سیاست جدایی خانواده ها را مورد انتقاد قرار داده و آن را وحشیانه خوانده بود.

همزمان نیز ملانی ترامپ از اوضاع به‌وجود آمده اظهار نگرانی می‌کند هرچند که از موضع شوهرش در قبال طرح مهاجرتی تازه جمهوری‌خواهان هم‌نظر بوده، ولی وی به‌شدت به شیو

شماری از جمهوری خواهان از سیاست دولت ترامپ حمایت کرده اند، ولی بعضی گفته اند در این باره ملاحظاتی دارند؛ از جمله پل رایان، مدیر مجلس نمایندگان گفته هست، با چنین سیاست هایی راحت نیست. او افزوده است: ما نمی خواهیم کودکان از والدین ارزش جدا شوند. این درحالی است که جف سشنز، وزیر دادگستری آمریکا از سیاست «تحمل صفر» دولت دفاع کرده است و هفته گذشته با استناد به یکی از آیه های انجیل، گفت: «سیاست آمریکا در جدایی کوتاه مدت خانواده ها، ناعادلانه یا غیرعادی نیست.»

گفته می شود از آیه مذکور در گذشته جهت توجیه برده داری استفاده شده است هست. روز یکشنبه به مناسبت روز پدر در آمریکا گروهی از نمایندگان دموکرات کنگره به یکی از بازداشتگاه های پلیس مهاجرت در ایالت نیوجرسی رفتند تا وضع زندگی کودکان در آن را از نزدیک مشاهده کنند. در تورنیلوی تگزاس هم معترضان در نزدیکی یک اردوگاه اسکان موقت این کودکان اقدام به راهپیمایی کردند.

پیشتر در وقت باراک اوباما، مهاجران غیرقانونی به شرط آنکه سابقه جرم نداشته باشند، می توانستند آزادانه تا روز برگزاری دادگاه زندگی کنند. سی ان ان، ولی در گزارشی تاکید کرد که سیاست «تحمل صفر» کم کم موجب زیاد کردن خشم مردم شده است هست. به گفته این شبکه خبری، ترامپ به دنبال عوض کردن ماهیت آمریکا به عنوان یک کشور مهاجرپذیر هست. درحالی که خشم و اضطراب از داستان مربوط به خانواده پناهجویان روزبه روز در حال زیاد کردن هست، این پرسش مطرح شده است که تا چه زمانی این بحث سیاسی، جنجالی باقی خواهد ماند و آیا اراده ای جهت اصلاح آن وجود خواهد داشت؟

شورش ملانیا علیه ترامپ

یکی از بزرگ ترین ایراداتی که به ترامپ وارد می شود، این است که مدیر جمهوری آمریکا دموکرات ها را در اوضاع به وجود آمده شماتت می کند و دولت خود را مقصر نمی داند. به احتمال زیاد تصویر العمل مدیر جمهوری آمریکا به واسطه زیاد کردن درخواست ها از دونالد ترامپ جهت رعایت کردن اخلاق در بحث جدایی خانواده ها بوده هست. این درحالی است که این فقط دموکرات ها نیستند که از ترامپ به علت این اوضاع انتقاد می کنند و بعضی شخصیت های جمهوری خواه مانند ملانی ترامپ، بانوی اول آمریکا، لورا بوش، بانوی سابق اول ایالات متحده و بعضی رهبران مذهبی و شخصیت های بانفوذ در بین محافظه کاران که نظر اوانجلیکایی دارند نیز به جرگه منتقدان پیوسته اند.

با این حال به نظر می رسد مدیر جمهوری آمریکا قصد دارد تا از خشم مردم این کشور علیه دموکرات ها استفاده کند تا آن ها رای به تغییرات گسترده در سیاست مهاجرتی آمریکا بدهند. او یکشنبه شب در توییتی نوشت: دموکرات ها باید با همتایان جمهوری خواهشان روی امنیت مرز ها و تامین آن کار کنند. تا وقت انتخابات صبر نکنید، لیکن شما در انتخابات خواهید باخت. منتقدان می گویند که جداسازی خانواده ها بسیار بی رحمانه و غیرآمریکایی است و قصد دارند تا از این عنوان در انتخابات میان دوره ای علیه رهبران جمهوری خواه و دونالد ترامپ استفاده کنند. در آن رابطه بانوی سابق اول آمریکا توانسته است با انتقاد از ترامپ و عملکرد جمهوری خواهان فضا را علیه آن ها تندتر کند. بوش گفت: از اینکه به فکر امنیت مرز ها هستید تقدیر می کنم، ولی سیاست تحمل صفر ظالمانه هست. غیراخلاقی است و قلب مرا می شکند. لورا بوش همچنین در بیانیه ای نوشت: حکومت ما نباید کودکان را در جایی جمع کند یا آن ها را در چادر و در بیابان های ال پاسو نگه داری کند. او تصریح می کند: تصاویری که انتشار یافته به نحوه شگفت انگیزی یادآور زندانیان ژاپنی در جنگ با ژاپن در جنگ جهانی دوم است که حتی اکنون نیز به عنوان یکی از شرمآورترین تصویرهای ثبت شده است در تاریخ ایالات متحده آمریکا به حساب می آید.

همزمان نیز ملانی ترامپ از اوضاع به‌وجود آمده اظهار نگرانی می‌کند هرچند که از موضع شوهرش در قبال طرح مهاجرتی تازه جمهوری‌خواهان هم‌نظر بوده، ولی وی به‌شدت به شیو

همزمان نیز ملانی ترامپ از اوضاع به وجود آمده اظهار نگرانی می کند هرچند که از موضع شوهرش در قبال طرح مهاجرتی تازه جمهوری خواهان هم نظر بوده، ولی وی به شدت به شیوه موجود منتقد هست. از طرفی رهبران مذهبی از جمله کاردینال تیموتی دولان و فرانکلین گراهام هفته گذشته این نحوه واکنش‌ها با پناهجویان را غیراخلاقی خواندند. بعضی می گویند خشم روزافزون مردم از این واکنش‌ها ممکن است ریسک فراوانی جهت ترامپ داشته باشد، چراکه ترامپ قصد دارد تا به این شیوه دموکرات ها را وادار به پذیرش طرح مهاجرتی خود کند.

از سویی ترامپ قصد دارد به این طریق نشان دهد که هنوز دست از شعار های انتخاباتی خود برنداشته و یکی یکی آن ها را پیاده خواهد کرد. به این طریق وی خواهد توانست جهت انتخابات سال ۲۰۲۰، طرفداران خود را در حول و حوش خود نگه دارد. ترامپ تصویری از خود ساخته که وی هرگز زیر بار انتقاد رسانه های لیبرال نخواهد رفت و کار خود را پیش خواهد برد.

شورش ملانیا علیه ترامپ

واژه های کلیدی: سیاست | انتقاد | آمریکا | خانواده | دموکرات | آمریکایی | دولت ترامپ | دولت آمریکا | دونالد ترامپ | ملانیا ترامپ | بانوی اول آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz